Piękny efekt międzynarodowych spotkań artystów! Zapraszamy w magiczną podróż.

 

27 листопада у лемківському селі Новиця, де народився український поет Богдан-Ігор Антонич, відбудеться концерт «Lemkovyna-Lem». Давні лемківські пісні знов лунатимуть у столітніх стінах Дому Ікон та переплітатимуться з музичними імпровізаціями і відео-артом.
Творити у Новицю, що розташована у Горлицькому повіті в Польщі, приїдуть українські, польські та білоруські митці. Режисеркою дійства «Lemkovyna-Lem» є львів’янка Уляна Горбачевська.
* * *
27 листопада, 19:00 (за українським часом) дивіться стрім з камерного концерту «Lemkovyna-Lem» тут:
https://youtu.be/GbvaIAYurXo
* * *
«Lemkovyna-Lem» не буде звичним онлайн-концертом. Це радше набування разом, роздуми та занурення в пісні в унікальному місці серед лемківських гір, де проходило дитинство Богдана-Ігоря Антонича. Концерт відбуватиметься у старовинному дерев’яному будинку, який колись слугував у Новиці корчмою, згодом поштовою станцією, а тепер є Домом Ікон. Атмосферу доповнюватиме відео-арт, створений на основі фотографій лемківського краю 1920-30 років з родинного архіву Венгриновичів.
«Lemkovyna-Lem» — це несподіване сучасне поєднання унікальних голосів, інструментів і відео-арту, яке занурить слухача у світи лемківської пісні, де перетинаються безгранична пристрасть і космічна меланхолійність.
Творці дійства:
Уляна Горбачевська Uliana Horbachevska — відома українська співачка і дослідниця автентичних пісень, режисерка дійства.
Юлія Дошна — дослідниця та виконавиця лемківських пісень, котра перейняла їх від матері та бабусі. Якщо в Польщі йде мова про народну пісню, її ім’я — перше, що виникає на устах.
Олексій Ворсоба — білоруський композитор та віртуозний акордеоніст.
Ришард Лятецький — польський мультиінструменталіст, який творить музику, що виникає тут і зараз. Віце-президент Польського товариства сучасної музики.
Мацей Кудлацік — польський мультиінструменталіст, універсальний і майстерний музикант-імпровізатор на струнних. Пише і виконує музику для фільмів.
VJ groupe CUBE — одна з перших та найвідоміших в Україні група відеомейкерів, яку у проєкті представляє VJ Glow (Сергій Пілявець). Група бере участь у знакових арт-фестивалях, робить мапінг, медіаінсталяції, відеографіті на будівлях.
До концерту увійдуть, як добре відомі лемківські пісні («Ой, верше, мій верше», «Гамерицький край», «Кедь ми прийшла карта»), так і рідкісні, відшукані в пісенниках та архівах.
Уляна Горбачевська: «Хай ці пісні співають нами. Я впевнена, що навіть через екран монітору ця енергія гір, енергія цього старезного дому, каміну з вогнем, цих пісень, буде відчутна… Ми будемо разом: люди, що сидять у своєму домі і ми у дерев’яному домі в Новиці. Можна буде разом з нами налити собі вина в келихи, поспівати, поплакати, порадіти… Я б сказала, що це буде радше не концерт, а спільне набування».
Проєкт профінансовано Міністерством культури і національної спадщини Польщі в рамках Багаторічної програми NIEPODLEGŁA на 2017-2022 рр., в рамках дотаційної програми Інституту Адама Міцкевича „Культурні помости” i ZAiKS”.
Партнери проєкту: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej (Польща), YMCA Lviv
(Україна)